Dimension
Haipot pendellampe i hvid er en japansk-inspireret lampe fra Dyberg Larsen. Den er resultatet af et samarbejde mellem designeren Frank Kerdil og stylisten Anette Eckmann.
Pendellamper er opbygget omkring en buet skærm, der fungerer som et dæksel for det hvide opalglas, som lyser op, når lampen tændes. Foreningen af japansk og dansk design kommer tydeligt til udtryk i Haipot-pendellampens æstetiske og håndværksmæssige kvaliteter. Den passer perfekt ind i et skandinavisk interiør, hvor der lægges vægt på kvalitet og minimalisme.
Den lille lampe kan bruges enkeltvis eller kombineres i en gruppe for at skabe et mere dekorativt udtryk. Den kan anvendes overalt i hjemmet, hvor der er brug for smukt design og en hyggelig belysning. Den egner sig særligt godt over spisebordet eller sofabordet, hvor den spreder et behageligt og blødt lys. og find den, der passer bedst til din indretning.
Bemærk: Lampen leveres med en 3 meter lang ledning, der er loddet fast til ophænget. Det er derfor ikke muligt at skifte ledningen til en anden farve eller længde.
Dimension
Producent
- Brand:
- Dyberg Larsen
- Art. nr.:
- 2619053
- EAN:
- 5704709080404
- Produkt designer:
- Frank Kerdil
Farve og design
- Farve:
- hvid
- Materiale:
- Metal / Glas
Dimension
- Højde (i cm):
- 15
- Diameter (i cm):
- 23
- Nedhæng maks. (cm):
- 315
- Andre dimensioner:
- Loftsroset – Ø 12 cm, højde 2,5 cm; kabellængde 300 cm
- Nettovægt (kg):
- 1,5
Lyskilde
- Inklusiv lyskilde:
- Nej
- Wattværdi:
- 60
- Fatning:
- E27
- Antal lyskilder:
- 1
- Fast indbygget LED:
- Nej
Yderligere funktioner
- Dæmpbar:
- Ja
- Lysdæmper:
- Indeholder ikke
Tekniske specifikationer
- Kapslingsgrad:
- IP20

Del dine billeder med @lampemesteren
- Gratis fragt fra 499,-kr.
- 30 dages returret
- Erfaren og professionel kundeservice
























