14% fra 899 kr. på produkter markeret med “- 14 % ekstra” Spar nu!
Klar til efteråret – Få- 14 % ekstra rabat på udvalgte produkter med nedenstående kode, minimumskøb på 899 kr. Produkterne er markeret med “- 14 % ekstra”.
Gyldigt til 05.10.2026
Kopier den rabatkode du vil bruge, gå til indkøbskurven og indsæt den i rabatkodefeltet. Klik på knappen "Indløs" og din rabatkode tilføjes
*Kampagnen gælder fra d. 22. september til 05. oktober 2026. Du får 14 % rabat på udvalgte varer ved et minimumskøb på 899 kr med rabatkoden. Minimumskøb = værdien af de varer, du effektivt betaler for og beholder. Deltagende varer er mærket “- 14 % ekstra”. Rabatten fratrækkes i kurven efter indtastning af koden . Så længe lager haves. Gyldigt én gang pr. kunde og ordre. Kan ikke kombineres med andre rabatkampagner. Kan ikke anvendes på allerede bestilte ordrer.
Cone væglampe af Svend Aage Holm-Sørensen, designet i 1954, er en funktionel og elegant løsning til målrettet belysning. Den er perfekt til et læsehjørne eller bag sengen og giver et behageligt, målrettet lys.
Designet viser den typiske skandinaviske enkelhed fra 1950'erne: klare former, afbalancerede proportioner og et diskret, hyggeligt udtryk. Væglampe kan drejes og justeres fleksibelt, så du kan rette lyset præcis derhen, hvor du har brug for det.
Svend Aage Holm-Sørensen er en af de mest indflydelsesrige danske lampedesignere i efterkrigstiden. Hans designs forener tidløs elegance med gennemtænkt lysstyring.